
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Temperature Coefficient | 150 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Voltage | 3 V |
| Output Type | Fixed |
| Max Supply Current | 62 μA |
| Reference Type | Shunt Precision References |
| Cathode Current | 75 µA |
| Initial Accuracy | 1 % |
| Shunt Current | 62 μA to 15 mA |
Stock: 1256
Distributors
pcbx
Unit Price$0.68848
Ext.Price$0.68848
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.68848 | $0.68848 |
| 10 | $0.49806 | $4.98060 |
| 25 | $0.45001 | $11.25025 |
| 50 | $0.42274 | $21.13700 |
| 100 | $0.39712 | $39.71200 |
| 300 | $0.37643 | $112.92900 |
| 500 | $0.35681 | $178.40500 |
| 1000 | $0.34432 | $344.32000 |
